Stockholms Bowlingförbund

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Stockholm Junior Challenger Grand Prix just nu:

Namn/Klubb Tävling Start
Adam Marianiuk
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Albin Wase
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Alexander Levin
BK Rosen
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Angelica Levin
BK Högland
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Astrid Magnusson
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Axel Ekström
Täby BwK
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 15.30
Casper Jakobsson
BK Rosen
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Charlie Pettersén
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Christoffer Cranser
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Daniel Jarbrant
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Daniel Marianiuk
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Ebba Sjögren
Turebergs BwK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Ebba Thelenius
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Elias Sjögren
BK Ax
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Emma Bennerstam
AIK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Emma Gerdsdorff
Hammarby IF BF
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Engla Cotera Nilsson
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Erik Evelönn
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Fredrik Andersson
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Hanna Engevall
B-K Eva
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Hugo Nyberg
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Ida Wistrand
Stånga IF
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Irma Björell
Kings Pin BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Isabell From
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 15.30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Jonathan Olsson
BK Rosen
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Kalle Andersson
Turebergs BwK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Kim Källström
Kings Pin BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Onsdagen den 8 november 19:30
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Kristoffer Sund
AIK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Linnea Isberg Cranser
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Onsdagen den 8 november 19:30
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Lisali From
Stureby BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Malin Berg
BK Rosen
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Onsdagen den 8 november 19:30
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Malin Lindström
BK Rosen
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Marcus Pettersson
Bålsta BC
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Mattias Jarbrant
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Mirinda Melin
Sundbybergs IK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Nicole Eriksson
Kings Pin BK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 13:00
Nicole Layrisse
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Oscar Sjögren
Turebergs BwK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Rebecka Nilsson
Hammarby IF BF
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rebecka Wahlström
AIK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Robin Ljungqvist
Turebergs BwK
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Ronja Eklund
Bålsta BC
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Onsdagen den 8 november 19:30
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Samuel Molin
Kings Pin BK
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Lördagen den 9 december 13:00
Sofie Sjögren
Turebergs BwK
Brännkyrka Fredagen den 25 augusti 18:30
Rinkeby Lördagen den 30 september 16:30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Sollentuna Onsdagen den 13 december 19:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
Stefanie Layrisse
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00
Strix Åkerblom
BK Trol
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Teo Brolin
Sundbybergs IK
Brännkyrka Lördagen den 26 augusti 11:00
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Lördagen den 11 november 16:00
Final Lördagen den 16 december 13:00
William Dahlsten
Sundbybergs IK
Rinkeby Söndagen den 1 oktober 13.30
Bowl-o-rama Söndagen den 12 november 10:00
Sollentuna Söndagen den 10 december 12:00

TOTALT: 48 SPELARE
Startande spelare:   48     Fördelning pojkar/flickor:   52%/48%     Totalt antal starter:   169     Antal spelade starter:   169
Utvecklat av     Meriq